• dátum: december 22, 2020
  • autor: andrejhorsky
  • kategória: Svadba
  • komentáre: 0

Svadobnej fotografii sa venujem už 10 rokov a za ten čas som mal možnosť navštíviť veľa svadobných priestorov. Na Slovensku je naozaj vidieť veľký progres aj v tejto oblasti. Svadobčania si čoraz častejšie vyberajú netradičné sály, ktoré ponúkajú istú iskru a originalitu. Už to nie je iba o klasických kulturákoch alebo hoteloch, ktoré taktiež vedia mať čaro, ale istý trend vracania sa k prírodným prvkom cítiť aj pri výbere svadobnej sály.

V tomto blogu by som vám chcel priblížiť zopár svadobných priestorov, v ktorých som bol, a ktoré majú podľa mňa špecifické čaro, iskru. Zároveň by som sa chcel s vami pozrieť aj na miesta, do ktorých sa najbližšie chystám a prečo sa na ne teším :). Určite máme na Slovensku veľa ďalších zaujímavých priestorov, ktoré tu nespomínam, avšak tieto ma niečím očarili.


1.  Zelený Deň – Bošáca

Toto je pre mňa jedno z najkrajších miest, kde som mohol zatiaľ fotiť. Nachádza sa v Trenčianskom kraji v dedinke Bošáca (áno odtiaľ je aj pálenka bošácka slivovica :D). Neviem detailný príbeh tohto miesta, ale myslím, že to bolo najprv iba kvetinárstvo, kde p. Fraňová s rodinou tvorila úžasné kytice. Neskôr sa rozhodli rozšíriť svoj biznis aj o svadobné hostiny. A tak za kvetinárstom využili krásne priestory stodôl a statku, ktoré postupne prerobili a vzniklo čarovné miesto na svadbu. Pridanou hodnotou tohto miesta je rozloha, rôzna variácia priestorov, či na prípravy, sobáš, ale aj šikovnosť p. Fraňovej, ktorá dokáže urobiť prekrásne vyzdobenú sálu a doplnky pre nevestu a ženícha (kytica, pierko, veniec,…). Vždy sa sem rád vraciam. Nie je to iba o priestore, ale hlavne o ľuďoch, ktorí ho spravujú. Vždy, keď som na toto miesto prišiel, stretol som sa s úžasným privítaním, vľúdnosťou a pohostinnosťou. Ak hľadáte priestor pre vašu svadbu v tejto oblasti, Zelený deň určite neprehliadnite.

A ešte mi nedá nespomenúť jednu vec. V blízkosti pár kilometrov sa nachádza prekrásna lokalita na svadobné fotenie. Volá sa Haluzická tiešňava. Je tam hustý les, krásna lúka ale aj románsky kostolík, kde je možnosť mať dokonca aj sobáš. Dokonalá kombinácia 🙂

(link: https://www.instagram.com/_zelenyden_/)


2. Stodola Zlatník

Stodola Zlatník sa nachádza na východnom Slovensku v obci Zlatník. Pre mňa je to jedno z najkrajších miest na východnom Slovensku, ak nie vôbec najkrajšie. V malebnej dedinke, v pokojnej lokalite s veľkou rozlohou sa nachádza zrekonštruovaná stodola. Ak sa rozhodnete pre jemnú výzdobu, vstup do sály bude zážitkom nielen pre vás, ale aj pre všetkých vašich hostí. Vonku je rozsiahly priestor na prechádzku a deti sa majú kde vybehať. Je tu aj možnosť sobáša priamo v sade pri stodole. Celkovo okolie je také fotogenické, že nie je problém nafotiť portréty priamo tam počas hostiny. Sám som to tak s mladomanželmi spravil a za krátky čas sme nafotili naozaj krásne fotky. Toto je pre mňa ako fotografa veľmi veľká pridaná hodnota, kedy viem, že aj keby sa nám počas dňa nepodarí ísť fotiť, pretože sa niečo časovo nestihne, alebo sa niečo nečakane zmení, tak počas hostiny vybehneme do areálu stodoly a za 30-45 minút nafotíme viac ako za 2 hodiny niekde v lese.

(link: https://www.facebook.com/stodolazlatnik/)


3. Ranč Dubina

Ak hľadáte miesto pre vašu svadobnú hostinu, kde budete obklopený lesom, tak Ranč Dubina je správna voľba. Nachádza sa v odľahlej oblasti neďaleko Sabinova, takže sa naozaj nemusíte obávať, žeby ste svojou párty vyrušovali susedov. Ranč ponúka možnosť ubytovania, čo je významný benefit pri výber svadobných priestorov. Dubina je krásnym prírodným miestom, v ktorom sa nachádzajú tie najkrajšie stromy, aké som kedy videl. Takže nie je žiadny problém na tomto mieste nafotiť aj vaše svadobné portréty. Vnútorný priestor sály je celý z dreva. Doplnený jemnou prírodnou výzdobou a svetielkami na strope, sa stáva naozaj jedným z najkrajších priestorov na svadbu. Okolie ranču je taktiež veľmi priestranné, takže nie je problém sa ísť poprechádzať a vyvetrať.

(link: https://www.rancdubina.sk)


4. Sýpka Fintice

Neďaleko Prešova je situovaná dedinka Fintice, kde sa nachádza bývalá sýpka. Práve na tomto mieste sa rozhodli majitelia vytvoriť unikátne svadobné miesto. Vzhľadom možno skôr pripomína kaštieľ, ale krásny drevený trámový strop dotvára prírodnú atmosféru. Prírodnosť a udržateľnosť tohto priestoru potvrdzuje aj jedna aktivita, ktorú môžu mladomanželia počas hostiny vykonať. Ide o sadenie svojho vlastného stromčeka. Tento krásny symbol je nie len veľmi moderný, ale je aj krásnou pripomienkou, ako svadbou zapúšťame korene nášho vzťahu, ktorý od toho momentu bude iba rásť. Inak tento akt sadenia začína byť vo svete veľmi populárny. O trendoch na svadobnú sezónu 2021, vám porozprávam v ďalšom blogu ;).

(link: https://www.facebook.com/Sýpka-Fintice-112408112755152/)

Je ešte veľa miest, ktoré by som mohol spomenúť. Tieto sa mi však vryli do pamäti a som si istý, že zoznam krásnych miest v mojej kariére sa bude zväčšovať. 

Na aké miesta sa tento rok teším?

Verím, že sezóna 2021 bude štandardnejšia a miesta, kam mám ísť fotiť naozaj navštívim. Veľmi sa teším na Stodolu Gréta v Liptovskej Sielnici. Videl som krásne fotografie z tohto priestoru a teším sa, že budúci rok tam fotím svadbu. Určite budú čarovné miesta aj Ranch 13 v Nemšovej alebo Stodolienka u Hricka v Hanušovciach n. Topľou, ktoré ma tiež budúci rok čakajú. Pre mňa ako fotografa je priestor jeden z kľúčových parametrov, pretože dotvára celkovú atmosféru fotografií. 

Mojím veľkým snom je fotiť svadobnú hostinu pod holým nebom. Musí to byť čarovné, mať ozdobenú hostinu iba svetielkami na stĺpoch a oblohou. Ak by som si mal vybrať nejaký priestor za hranicami Slovenska, tak by som nešiel ani ďaleko, keďže Stodola Suška je kúsok za nimi v Českej republike :).


Prihlás sa na odber a nezmeškaj žiadny nový blog!

Keď niečo nové napíšem, tak vám notifikácia pristane v emailovej schránke.
Loading